Filmowe Wtorki O Improwizacji


Filmowe Wtorki O Improwizacji to autorski cykl Małgorzaty Haduch. Pierwszy raz, cykl został zrealizowany w lipcu 2012 roku w Kinie Kika w Krakowie, wzbudzając duże zainteresowanie publiczności. Dlatego też z wielką radością podejmujemy nowy program w 2013, tym razem w Pauzie In Garden, Małopolskie Ogrody Sztuki.  Kalendarium spotkań.
Filmowe Wtorki o Improwizacji poświęcone są nurtowi improwizowanej muzyki i tańca z dokumentacji wideo studia OT301 w Amsterdamie oraz innych artystów związanych z holenderską sceną free jazzową. W ramach cyklu Filmowe Wtorki o Improwizacji zaprezentujemy performansy z udziałem takich  muzyków jak Andy Moor (z zespołu The Ex) i Colin McLean (Dog Faced Hermans). Gościnnie pojawi się także poeta dźwięków Anne-James Chaton oraz puzonista Hilary Jeffry. Zatańczą  ikony improwizacji tańca, między innymi, David Zambrano, Michael Schumacher i Katie Duck, którzy gościli już w Polsce w ubiegłych latach. W Holandii od ponad dwóch dekad rozwija się nurt music/dance improvisation angażując w jego rozwój wielu znanych muzyków jak legendarny Han Benik, Ab Baars czy Wilbert de Joode.

Wtorkowe wieczory zakończy rozmowa z zaproszonymi gośćmi – muzycy, krytycy sztuki, tancerze. Porozmawiamy o zagadnieniach nurtujących współczesną scenę improwizacji oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytania jakie niesie ze sobą ta forma sztuki. W ubiegłym roku gośćmi byli: MAREK WINIARSKI, JERZY MARIA BIRCZYŃSKI, KRYSTYNA MAZURÓWNA, RAFAŁ MAZUR, PAULINA OWCZAREK I JADWIGA MAJEWSKA.

Zapraszamy!

Cykl Filmowe Wtorki o Improwizacji programuje Małgorzata Haduch
Dokumentacja filmowa: Filip Molski
Cykl dedykowany jest Alexandrze Manasse (1970 - 2010), która rozpoczęła Music/Dance 301.

No comments:

Post a Comment