La Mecedora Dialog


Prezentacje prac w procesie


18 & 19 PAŹDZIERNIKA 2013 – WARSZAWA

- Otwarte zaproszenie-
La Mecedora stwarza przestrzeń dla artystów, którzy pragną przedstawić swoją pracę z dziedziny sztuk performatywnych w niedokończonym stadium rozwoju (work-in-progress). La Mecedora to koczownicza inicjatywa, która pielęgnuje nowe idee w sztuce związanej z ciałem, jako głównym medium przekazu. To otwarte forum pozwala artystom podzielić się indywidualnym procesem twórczym z publicznością, a przez to wzbogacić swoją praktykę i doświadczenie dzięki dialogowi w nieformalnej, skupionej i przyjaznej atmosferze.

Jako inicjatywa zapoczątkowana i prowadzona przez artystów La Mecedora przeciwstawia się postawom w sztuce dyktowanym ekonomią, takim które skupiają się na wydajności, presji czasu oraz końcowych produktach. W zamian, proponuje wnikliwą eksplorację ścieżki prowadzącej do ewentualnego przedstawienia czy aktu twórczego, równocześnie zastanawiając się jak percepcja jest uwarunkowana przez czynniki społecznoekonomiczne.
La Mecedora we współpracy z Centrum w Ruchu i Free the Dance będzie gospodarzem prezentacji prac w procesie w Polsce, w Warszawie w Centrum w Ruchu 18tego i 19tego Października (godz. 18). Spotkaniu towarzyszyć będzie rozmowa z publicznością na temat prezentowanych prac moderowana przez Melissę Cisneros (La Mecedora), Malgorzatę Haduch (Free the Dance) and Magdalenę Ptasznik (Centrum w Ruchu). Proponowany Dialog jest możliwością refleksji nad procesem dokonywania wyborów artystycznych, konsekwencjami podejmowanych decyzji oraz metodologią pracy. W ten sposób, oferując pogłębiony wgląd w naturę procesu twórczego, Dialog pozwala spojrzeć na własną pracę w szerszym kontekście.


Zgłoszenia, które zostaną wzięte pod uwagę, powinny charakteryzować się klarownym pomysłem i celem realizacji oraz przekraczaniem granic dyscyplin artystycznych. Projekty mogą być oparte na improwizacji, kompozycji w czasie rzeczywistym lub konkretnym eksperymencie, który prowadzi do (pół) produktu.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a prześlij nam swoje zgłoszenie  
do 4 Października na:

lamecedora.lamecedora@gmail.com

Zgłoszenia, w języku polskim lub angielskim, powinny zawierać: tytuł, opis pracy, dyscyplinę artystyczną, listę uczestników, czas trwania, notkę biograficzną osoby odpowiedzialnej za projekt, linki do poprzednich prac oraz wymagania techniczne. Długość prezentacji max. 15 minut.

La Mecedora zapewnia miejsce do prezentacji prac (czarna podłoga taneczna lub mniejsza przestrzeń z jasną podłożem), wsparcie techniczne, oświetlenie robocze, nagłośnienie, dokumentację, promocję wydarzenia i możliwość nawiązania kontaktu z innym artystami w mieście.

UWAGI


- Dodatkowe wymagania (np. specjalne oświetlenie) muszą być zorganizowane przez artystę i muszą być kompatybilne z warunkami przestrzennymi Centrum w Ruchu

- 17 Pażdziernika odbędzie się obowiązkowe spotkanie artystów i organizatorów w Centrum w Ruchu

-Dialog-WARSZAWA jest platformą skupiającą artystów, jak i sprzyjającą pozyskiwaniu i rozwojowi widowni sztuk performatywnych. Od artystów oczekujemy obecności podczas dwóch dni prezentacji, wymiana ról performer/ widz jest częścią Dialogu.


Aby dowiedzieć się więcej o projekcie I organizatorach odwiedź: lamecedora.yolasite.com, freethedance.blogspot.com, facebook.com/centrumwruchu

Patronat medialny: www.taniecpolska.pl

No comments:

Post a Comment