Workshops5/6 March 2016 Flying Low&Improvisation Intensive Weekend Kraków, Poland

workshop # 2 with Małgorzata Haduch

Podążanie i prowadzenie, wchodzenie w małe i duże zakręty, rozśpiewane zbieranie i wysyłanie, uszy jak oczy, spirale i jeszcze raz spirale, latanie nisko oraz nierozerwalność ducha, ciała i doświadczenia życiowego w jednej technice tańca! To tylko niektóre zasady Flying Low, treningu, jaki będziemy zgłębiać na intensywnym warsztacie z Małgorzatą Haduch, która miała okazję współpracować z twórcą tej praktyki, Davidem Zambrano, w projektach "50 Days Costa Rica" and "Soul Project/PL".

Druga część warsztatu, poświęcona improwizacji-  Lava to grupowa kompozycja, w której tancerze przemierzają przestrzeń, pozwalając, aby ruch swobodnie się przeobrażał. Czas potrzebny tej przemianie jest kluczowym elementem kompozycji. Improwizacja jest ciągłym dokonywaniem wyborów, a jej praktyka to wyrobienie sobie pewnej wrażliwości poprzez wnikliwą obserwację, uważność i wsłuchiwanie się. I tak właśnie będziemy pracować!

FLYING LOW INTENSIVE - KRAKÓW
5/6 March 2016
2:00 - 6:00 PM (Saturday)
10:00 AM - 2:00 PM (Sunday)
Fee: 150 zł
Reservation deadline 1 March 2016
More information : freethedance@gmail.com


 
23/24 January 2016 Flying Low Intensive Kraków, Poland

workshop # 1 with Małgorzata Haduch
An intensive weekend workshop dedicated to a practice of Flying Low tecnique is directed to professional and advanced dancers. The classes are focused on floor work following the rules by David Zambrano's tecnique.  Haduch has been working with Zambrano in such projects as "50 Days Costa Rica" and "Soul Project/PL". In her own approach in the practice of Flying Low she develops the musicality of the body using the free jazz music and composition.

The workshop will be also an audition for the new piece directed by Małgorzata Haduch.
It will be a group composition with 6 dancers, the choreography is based on developing the movement material, which has been created during the creative process of the piece
 "Whisper in my Eye" This performance has been premiered in Mexico, where Haduch has been wokring for over 3 months teaching at the Escuela Profesional de Danza de Mazatlán and directing another piece with Mexican dancers with the group Lúz Corpórea at the Universidad Autónoma del Estado de Hidalgo.

FLYING LOW INTENSIVE - KRAKÓW
23/24 January 2016
2:00 - 6:00 PM (saturday)
10:00 AM - 2:00 PM (Sunday)
Fee: 150 zł
Reservation deadline 20 January 2016
More information : freethedance@gmail.com


 
Flying Low&Passing Through to metoda stworzona głównie z myślą o tancerzach tańca wspólczesnego pozwalająca na poszerzenie swoich możliwości oraz jako sposób tworzenia choreografi. Zambrano, twórca tej metody, rozumiał ruch jako praktykę umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie życiowego doświadczenia do spontanicznej ekspresji w każdym momencie. Jego filozofia ruchu ma wpływ nie tylko na fizyczny aspekty, ale także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie. Technika ta skłąda się z dwóch części. Flying Low - technika (floorwork) wykorzystuje intensywną pracę “wchodzenia i wychodzenia z ziemi”, studiując związek tancerza z podłogą, skupiając się na pracy i sile stóp; inne elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała. Natomiast Passing Through - “Przechodząc przez...”- to grupowa  kompozycja i improwizacja;  słowa-klucze to przemierzanie przestrzeni, podążanie myśli, trajektorie, ścieżki, kohezja/ekspansja oraz muzykalność ciała. Praca zespołowa jest naprzempienna z pracą solo.

Małgorzata Haduch, tancerka/choreograf, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004); jako jedyna Polka, brała udział w międzynarodowym projekcie Davida Zambrano, znanym jako „50 days Costa Rica”(2010). W swojej pracy Malgorzata Haduch skupia się na zagadnieniu muzykalności ciała oraz wykorzystuje free jazzową i swobodnie improwizowaną muzykę do zgłębiania tego języka ruchu.

Więcej informacji znajdziecie na:

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ARCHIWUM/ARCHIVE 2013 


Nowy Rok z Passing Through -
w kolejne 4 piątki stycznia 2014 odbędą się zajęcia z Passing Through, zakończone pokazem 1 lutego. Spotkania mają charakter bardziej prób ensamble niż lekcji. Rozgrzewka każdej sesji będzie wykorzystywać podstawowe elementy Passing Through, jako powtórka,umożliwiając dołączenie się nowych tancerzy do tej grupy. Druga część to poznawanie nowych narzędzi tej metody grupowej improwizacji.  Ostatnie zajęcia oraz pokaz odbędą się z muzyką na żywo.
Daty spotkań:
10, 17, 24, 31 stycznia 2014
godz. 20:30-22:00
Hurtownia Ruchu w Krakowie, ul Kącik 9
Cena 90 zł za 4 spotkania (uczestniczenie w pojedynczych zajęciach jest tym razem niemożliwe)

Pokaz pracy 1 luty godz 20:00 w Hurtowni Ruchu
Więcej informacji, zapisy i wpłaty pod emailem freethedance@gmail.com
Zapraszamy! Flying Low &
Passing Through

techniqus of David Zambrano with Małgorzata Haduch

6-7-8 December, Trafó, Budapest


TimeFriday, 6 December: 18-21 h
Saturday, 7 December: 10- 17 h
Sunday, 8 December: 10-16 h

SpaceTrafó House of Contemporary Arts – 1094 Budapest, Liliom utca 41.

Price: 15900 Ft.- (55E)
Participation to the workshop can be confirmed by paying 5900 Ft.- (20E) of the fee BEFORE 01.12.2013.

Contact, further information and registration:
Tamás Avar: tamas.avar@gmail.com, +36 70 257 4444
Kisanna Szabó: kisannapanka@gmail.com, +36 70 248 48 69


  

La Mecedora –Workshop “What moves us?”

WARSZAWA
19&20 Października 

10:00-14:00

Centrum w Ruchu
prowadzą Melissa Cisneros (Mexico), Maria Mavridou (Grecja/Holandia), Alfredo Genovesi (Holandia/UK) i Małgorzata Haduch (Polska) 


La Mecedora-Workshop zaprasza do udziału w wyjątkowym weekendzie praktyki tanecznej i choreograficznej. Melissa, Maria i Małgorzata - wszystkie trzy artystki mają wspólną historię w School for New Dance Development w Amsterdamie oraz doświadczenie w rozwijaniu swojej własnej praktyki poprzez indywidualne poszukiwania sceniczne i odważne eksperymenty na styku sztuk performatywnych. Podczas tego warsztatu artystki zaoferują swoje metody pracy zarówno w treningu tanecznym, jak i sposoby choreograficznych poszukiwań.

Warsztat skupi się na dynamice grupy w kontekście praktyki choreograficznej “What moves us?”

Poprzez słowa, będziemy szukać ruchu, gestów i obrazów, które kształtują nas jako pojedyncze jednostki i jako grupę. W odpowiedzi na pytanie “Co nas porusza?” powstaną krótkie eksperymenty choreograficzne w różnych wariantach wykorzystując taniec, muzykę i rekwizyty.

Intensywny warsztat umożliwi nam wejście w kolejne warstwy tej praktyki, nakłaniając do próby dotarcia poprzez ciało do miejsc w sobie nieznanych.

Warsztaty skierowane są do tancerzy, aktorów, choreografów, reżyserów teatralnych i performerów.

Zapraszamy!Grafik zajęć:

KRAKÓW Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9 

Niedziela13 Października godz. 12:00-16:00

Jednodniowa La Mecedora Master Class w Krakowie- koszt 90 zł
zapisy i rejestracja: freethedance@gmail.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

WARSZAWA Centrum w Ruchu Warszawa
19&20 Października 10:00-14:00
SOBOTA:10:00 -11:15 Multiple Tasks Physical Session z Marią

11:30 -14:00 What moves you?/Co Cię porusza? Praktyka choreograficzna z MelissąNIEDZIELA:

10:00 – 11:15 Flying Low z Małgorzatą

11:30 – 14:00 What moves you? Praktyka choreograficzna z Melissą, Alfredo Genovesi i MałgorzatąUczestnicy warsztatów zobowiązani są do wpłaty składki na rzecz Centrum w Ruchu w wysokości 200PLN /50 euro. Rezerwacja miejsca po dokonaniu wpłaty.
 

Ilość miejsc ograniczona/Rezerwacja miejsca po dokonaniu wpłaty.

Szczegóły do dokonania wpłat zostaną podane przy rejestracji na freethedance@gmail.comDla artystów, którzy będą prezentować swoje prace podczas wydarzenia La Mecedora-Dialog, proponujemy 50% zniżki.

Dla uczestników warsztatów z poza Warszawy lub Krakowa i z innych krajów, oferujemy pomoc w znalezieniu noclegu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HELP ME TO CRASH WORKSHOP IN DEN HAAG 31.08.2013 - SCROLL DOWN, UNDER THE INFO OF PASSING THROUGH SESSIONS IN KRAKOW, THANKS

NABÓR DO NOWEJ GRUPY PASSING THROUGH W POŁUDNIE (KRAKÓW, POLAND)
Passing Through w Południe - intensywna praktyka improwizacji z muzyką na żywo. Prowadzenie Małgorzata Haduch wraz z muzykami z Unfinished Company.
Sesje wrześniowe w Krakowie:
08.09 12:00- 15:00
15.09 12:00- 15:00
22.09 12:00- 15:00

29.09 18:00- 21:00
Hurtownia Ruchu ul. Kącik 9, Kraków
200 zł za 4 sesje

Zapisy DO 1 WRZEŚNIA  pod: freethedance@gmail.com

Gwarancją miejsca w grupie jest dokonanie wpłaty.

Info oraz historia, skąd się bierze ta inijcatywa znajduje się pod:


HELP ME TO CRASH ONE DAY WORKSHOP IN DEN HAAG, HOLLAND 
31.08.2013 10:00-13:00 AND 15:00-18:00
35 EUROS ONLY!
info Website of the CLOUD
and registration under cloud@danslab.nl


COMING SOON!
Unfinished Laboratory of Improvisation


15.12.2012
godz. 17:00-20:00
Pierwsze weekendowe spotkanie otwarte dla MUZYKÓW I TANCERZY początkujących i zaawansowanych improwizatorów. 
ULI poprowadzi Małgorzata Haduch. Warsztat skupia się na różnych metodach budowania ekscytujących improwizacji w połączeniu muzyki na żywo i tańca współczesnego. Małgorzata zaprasza do poznania i eksploratowania różnych sposobów relacji tańca z muzyką oraz tworzenia wspólnej kompozycji w czasie rzeczywistym. 


15.12.2012
godz. 17:00-20:00
Przestrzeń Ruchu i Tańca "Kontakt" ul. Szpitalna 40
Kraków
403 godziny zajęć
Uwaga: Zapisy oraz informacje pod mailem unfinishdcompany@gmail.com

 

ULI - the workshop is open for MUSICIANS AND DANCERS and it is focused on different ways to creat exciting improvisation with live music and contemporary dance. Małgorzata invites to explore different options of relation between music and dance creating together a composition in real time.
15.12.2012
5pm-8pm
40 zł per 3 hours
Przestrzeń Ruchu i Tańca "Kontakt" ul. Szpitalna 40
Kraków
Registrations and info: unfinishdcompany@gmail.com
La Mecedora – Workshop
3&4 November 10:00-14:00
with Melissa Cisneros (Mexico), Maria Mavridou (Greece) and Małgorzata Haduch (Poland)
Przestrzeń Tańca i Ruchu “Kontakt” – ul. Szpitalna 40, Kraków

La Mecedora-Workshop is offering an unique weekend of training and choreographic practice. Melissa, Maria and Małgorzata, all three artists have shared together the backgroung of School for New Dance Development and they are bringing to Krakow their practice, developed in the last 5 years through individual research, performance experience and cutting edge experiments in the performing art scene. During this workshop they will offer to the participants their methods of artistic work and research, three individual pathways that have emerged from common tree of Amsterdamer SNDO.

The workshop is directed to professional and semi-professional dancers, actors, choreographers, theater directors and performers.
The 2 days workshop will be divided as following:

SATURDAY 3rd November:

10:00 -11:00 Flying Low class for warm up with Małgorzata
11:00 -12:15 Multiple Tasks Physical Session with Maria
12:30 -14:00 What moves you? Choreographic practice with Melissa

SUNDAY 4th November:

10:00 – 11:30 Multiple Tasks Physical Session with Maria
11:30 – 14:00 What moves you? Choreographic practice with Melissa, Maria and Małgorzata
  1. The total fee is 200 zl/50 euros 
  2. Inscriptions deadline 1st November
  3. For the artists who will present their work during La Mecedora-Dialog event we offer 25 % discount for the admission fee.
  4. Limited places/The place is booked after payment. 
  5. Details for payment on request, by registration at unfinishdcompany@gmail.com (unfinishd address is without “e”) 
  6. For participants coming outside Kraków/Poland we offer help in finding place for sleeping.
More info:
malgorzatah@gmail.com

No comments:

Post a Comment