Monday, 22 October 2012

La Mecedora-Dialog prezentacje prac w procesie


LA MECEDORALa Mecedora- Dialog/ Prezentacje prac w procesie/ work-in-progress presentations
3 & 4 LISTOPADA 2012 KRAKÓW

Program will be announced soon!

La Mecedora, nowy projekt meksykańsko-polski, będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 3-8 listopada. La Mecedora to projekt artystki z Meksyku, tancerki Melissy Cisneros, a jego realizacja w Krakowie jest możliwa dzięki współpracy z tancerką i choreograf Małgorzatą Haduch - kuratorem nowego cyklu Free The Dance oraz dzięki wsparciu Fundacji Dom Kultury Alchemia, Instytutu Cervantesa w Krakowie, Przestrzeni Tańca i Ruchu "Kontakt" oraz Euroculture Erasmus Mundus Master of Arts in Krakow.

 La Mecedora-Dialog będzie gospodarzem następnych prezentacji projektów w Krakowie w dniach 3 i 4 listopada o godz 20:00 w nowej przestrzeni tańca i ruchu “Kontakt" . 

Będzie to pierwsza wizyta Melissy Cisneros w Polsce. Melissa Cisneros reprezentuje oryginalny język sceniczny, który miesza się z tańcem, performancem i sztukami wizualnymi. Oto kilka przykładów jej prac:
- Melissa Cisneros http://www.melissacisneros.yolasite.com/
- Inne video Melissa Cisneros 

 
La Mecedora to koczownicza inicjatywa, która pielęgnuje nowe idee w sztuce związanej z ciałem, jako głównym medium przekazu. La Mecedora przeciwdziała ekonomicznemu poglądowi w sztuce, który skupia się na wydajności, presji czasu oraz końcowych produktach. W zamian, proponuje wnikliwą eksplorację ścieżki prowadzącej do ewentualnego przedstawienia czy aktu twórczego, równocześnie zastanawiając się, jak percepcja jest uwarunkowana przez czynniki społeczno-ekonomiczne. 

La Mecedora-Dialog, pierwsza część projektu polsko-meksykańskiego, to platforma dla artystów, którzy pragną przedstawić swoją pracę z dziedziny sztuk performatywnych, w niedokończonym stadium rozwoju (work-in-progress). To otwarte forum pozwala artystom podzielić się indywidualnym procesem twórczym z publicznością, a przez to wzbogacić swoją praktykę i doświadczenie dzięki dialogowi w nieformalnej, skupionej i przyjaznej atmosferze.


W czasie wizyty La Mecedora w Polsce odbędzie się także intensywny warsztat choreograficzny 3 & 4 listopada 10:00-14:00 jak również występ w ramach serii Free the Dance 7 listopada w Klubie Alchemia godz. 21:00 (ul. Estery 5, Kraków).

informacje i kontakt:
http://lamecedora.yolasite.com/
Zapraszamy!

No comments:

Post a Comment