Thursday, 1 August 2013

50 DAYS COSTARICA - FILM PODCZAS ZIELONEGO JAZDOWA W WARSZAWIE piątek 2.08 godz. 19:00

W Piątek 2 sierpnia w ramach Zielonego Jazdowa w Parku CSW w Warszawie, odbędzie się pokaz i spotkanie dotyczące projektu "50 Days Costa Rica.
W 2010 roku David Zambrano, choreograf i tancerz pochodzący z Wenezueli a na codzień mieszkający w Holandii, postanowił niecodziennie świętować swoje 50-urodziny. Przez cały rok zrealizował kilka oryginalnych projektów artystycznych z wiodącą liczbą 50... I tak z początkiem 2010 roku w San Jose w Kostaryce spotkało się 50 tancerzy z całego świata by przez 50 dni zgłębiać z Mistrzem Zambrano jego autorską technikę tańca współczesnego oraz język kompozycji znane jako Flying Low (Latanie Nisko) oraz Passing Through (Przechodzenie przez...) Intencją Davida było danie impulsu i motywacji młodym artystom do wykorzystania, zmieniania i adaptowania tych zasad do własnych poszukiwań artystycznych kształcąc nowe pokolenie tancerzy i choreografów. Niepowtarzalne wydarzenie znane jako "50 Days Costa Rica" stało się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem zarówno dla samego Zambrano jak i 50 tancerzy.
Photo Anja Hitzenberger

50 days Costa Rica

(2010)
dokument
reżyseria: Rodrigo Pardo (Argentyna/Holandia)
czas trwania: 38 minut
język mówiony: angielski/hiszpański
napisy: język polski
Film nakręcony przez Rodrigo Pardo podczas “50 Days” przedstawia nam postać Davida Zambrano jako wyjątkowego choreografa-Mistrza, dzielącego wraz z 50 tancerzami poprzez kunszt tańca – pasję życia. Dokument obrazuje pracę 50 tancerzy pod okiem Davida a także fragmenty z ich występu w Teatro Nacional (Teatr Narodowy w San Jose)
W Polsce taniec współczesny nadal zbyt często spostrzegany jest przez pryzmat formy teatru tańca. Podglądając w dokumencie “50 Days Costa Rica” filozofię tańca Davida Zambrano warto się przyjrzeć, jakby to Mistrz Zambrano powiedział, „that there is the other side”- jest jeszcze druga strona.

No comments:

Post a Comment