Thursday, 31 October 2013

Malgorzata Haduch/Paulina Owczarek / Paulina Semkowicz w Teatrze Klasy BE - 4.11.2013 godz.20:15

Projekt jest spotkaniem trzech krakowskich młodych, niezależnych artystek: scenografki Pauliny Semkowicz, tancerki Małgorzaty Haduch oraz saksofonistki Pauliny Owczarek. Każda z nich rozwija indywidualnie swoją wizję sztuki współczesnej, podejmując wyzwania w niekonwencjo-
nalnych
działaniach artystycznych. Ich propozycja dla Teatru Klasy BE to performans nowego tańca z muzyką improwizowaną na żywo, w którym scenografia powstanie w oparciu o wybór elementów z życia/twórczości Swinarskiego. Tancerka oraz saksofonistka, będą konstruować swój duet w czasie rzeczywistym, kierując się wcieleniem danego elementu w swój ruch oraz muzykę. Powstaną w ten sposób dwie niezależne ścieżki ekspresji, dwie indywidualności, których punktem wspólnym będzie element scenograficzny. Stworzona wokół niego rzeczywistość będzie różna, lecz dzielona i doświadczana w tej samej przestrzeni i w tym samym czasie.
Założenia performansu to ściśle określony protokół, w którym rozgrywa się kompozycja w czasie rzeczywistym. Struktura, która obejmuje zdefiniowanie przestrzeni i scenografii, jest narzucona żywiołowi, jakim jest taniec i muzyka.

 No comments:

Post a Comment