Thursday, 29 May 2014

Soul Project we WROCŁAWIU 30 Maj!

Zapraszamy na spektakl w reżyserii Davida Zambrano "Soul Project/PL"
Po raz pierwszy we Wrocławiu!! 
30 Maja 2014
godz. 20:00
Centrum Inicjatyw Artystycznych
ul.Tęczowa 79/81
Pokaz w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016
Tancerze: Paweł Grala, Dawid Lorenc, Wojciech Łaba, Aleksandra Klimiuk, Krzysztof Skolimowski [Pracownia Fizyczna], Piotr Skalski [EST/Hurtownia Ruchu, Kraków], Adam Adamonis Krawczyk, Małgorzata Haduch

Soul Project / PL w reżyserii Davida Zambrano to seria wirtuozerskich improwizacji solowych, z których każda trwa tak długo, jak soulowa piosenka, do której jest wykonywana. Kolejność solówek i ich rozmieszczenie w przestrzeni jest zawsze improwizowane, co czyni każdy spektakl wyjątkowym.
Na zaproszenie łódzkiej Pracowni Fizycznej, David Zambrano pracował z 10 polskimi tancerzami we wrześniu 2013. Premiera nowej wersji spektaklu była częścią performatywnej wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi. Davidowi Zambrano w pracy nad spektaklem towarzyszył Peter Jasko [Les SlovaKs Dance Collective]. 
Spektakl mówi o duszy w każdym jej aspekcie: duchowym, abstrakcyjnym, muzycznym i osobistym, stawia pytanie zadane przez Zambrano: czy potrafimy tańczyć tak głęboko i przejmująco i znaleźć język ciała tak żywy, wymowny i pełny ekspresji, który byłby w stanie przemówić emocjonalnie do widza i dotrzeć do niego tak głęboko, jak piosenkarze soulowi śpiewający podczas koncertów. Język wciąż żywy, rozedrgany jak płomień świecy.

No comments:

Post a Comment