Sunday, 6 August 2017

Plenerowy Warsztat Dangerous Mouse z Marią Mavridou oraz Improwizacja z Małgorzatą Haduch, w Brzeźnicy koło Liszek

Plenerowy Warsztat Dangerous Mouse z Marią Mavridou oraz Improwizacja z Małgorzatą Haduch.Oddychaj. Baw się. Tańcz.

11 sierpień 18:00-21:00
12 sierpień 11:00-15:00

Brzeźnica koło Liszek, wspólny dojazd z Krakowa około 40 minut, samochodami lub transportem publicznym. Warsztat otwarty.

Inicjatywa spotkania w Brzeźnicy to propozycja odnajdywania niecodziennych zakamarków, które mają potencjał na stworzenie nowych siedlisk twórczych. Pierwsze spotkanie odbywa się na zaproszenie malarki Anny Holewińskiej-Żakowskiej.

Maria Mavridou, grecka tancerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie,  od wielu lat rozwija swój charakterystyczny styl tańca- intensywny, wciągający, przekornie humorystyczny a zarazem wirtuozerski. W treningu Mavridou czerpanie z naturalnego środowiska stanowi silne źródło praktyki i inspiracji. Otwarta przestrzeń, bez dachu, nierówna ziemia, wiatr, przypadkowa obecność przechodniów. Poza ścianami, z wyostrzoną uwagą, badamy poprzez ruch wrażliwość braku schronienia, a może właśnie tańczymy z większą swobodą?
W dwudniowym warsztacie plenerowym skupimy się na relacji ciała z otaczającą przestrzenią. Trening składać się będzie z elementów praktyki Body Weather, której celem jest przystosowanie ciała i umysłu do stanu otwartości i zwinności. Druga część zajęć dedykowana jest grupowej kompozycji, w centrum uwagi są zmysły, np. dotyk oraz stworzenie zaufania pomiędzy uczestnikami, aby zobaczyć nową perspektywę własnej ekspresji. Tą praktykę Maria poprowadzi wspólnie z Małgorzatą Haduch, choreografką i tancerką.
Mavridou przyjeżdża do Krakowa na krótką rezydencję artystyczną, podczas której pracować będzie z Haduch nad nowym duetem Voice Dance Duo. Tancerki od 2013 roku tworzą wraz z holenderskimi muzykami zespół Help Me To Crash, a ich badania artystyczne dotyczą budowania języka improwizacji, który przekracza znane obszary relacji tańca z muzyką improwizowaną oraz tworzy napędzający się mechanizm zaskakujących doświadczeń w ruchu.
 
Zapisy i informacje
malgorzatah@gmail.com
Cena jeden dzień piątek 100zł
Cena dwa dni piątek i sobota 140zł

No comments:

Post a Comment