Monday, 9 October 2017

Kupa Gruzu - Teatr Supernova - Kraków - 18.10.2017Kupa Gruzu #2
performans taneczny/improwizacje

występują: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik

18.10.2017 godz 20:00

Scena Supernova
Gazowa 21, Kraków
Bilety: 15zł do kupienia przed spektaklem.Kupa Gruzu pojawiła się niedawno. Zrobili ją krakowscy tancerze: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik.

Tańczymy, gadamy, śpiewamy, wahamy się, mylimy się, nudzimy się, idziemy kompletnie w złą stronę, gubimy się wielokrotnie, cofamy przed tym najbardziej pochłaniającym,


Nie schlebiamy sobie

nie wpadamy w zachwyt

czasem udajemy, wstrzymujemy, nie oddychamy i nie widzimy,

chcemy, żeby się rozpaliło, rozleciało, nadymiło, zamurowało, pękło, wyszło drugą stroną,

kochamy tańczyć i improwizować

z tego wyszła kupa gruzu.


Małgorzata Haduch
Choreografka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni.
Haduch jest autorką kilkanastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacaji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino oraz z reżyserami Dominiką Knapik, Marcelo Evelin i Dariuszem Starczewskim. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji. www.freethedance.blogspot.com

Aniela Pramik
Amerykanka z urodzenia, Polka z krwi i kości.
Absolwentka Princeton University (USA) na kierunku literatury i języków słowiańskich, od 2011 roku mieszka i pracuje w Polsce jako lektorka i tłumaczka j. angielskiego. Z tańcem związana od szóstego roku życia. Trenowała taniec klasyczny, modern, jazz, step w Harrisburg Dance Conservatory, Pennsylvania, USA, a w latach 2007-2011 występowała z BodyHype Dance Company oraz w spektaklach Princeton University Dance Department. Przez 10 lat grała też na wiolonczeli. Obecnie w Polsce bierze udział w licznych kursach, warsztatach, projektach tanecznych. Aniela jest wyjątkowym głosem scenicznym na krakowskiej scenie tanecznej.

Katarzyna Firlej
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Krakowskich Szkół Artystycznych kierunku aktorstwo oraz studentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na kierunku taniec. W dziedzinie tańca szkoliła się przy Krakowskim teatrze KTO, Krakowskim Teatrze Tańca oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Uczestniczka wielu warsztatów tańca współczesnego, Gaga, improwizacji w tańcu, kontakt improwizacji. 
Oryginalne pomysły i spojrzenie na taniec rzeźbi poprzez twórczość plastyczną i choreograficzną.

Jan Lorys
Studiował na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST, uczestniczył również w wielu warsztatach. Był uczniem między innymi Jozefa Fručka, Davida Zambrano, Aryego Bursztyna, Jensa Bjerregaarda. Warsztaty w Studio Krakowskiego Teatru Tańca będą czerpać głównie na doświadczeniu zdobytym z tymi pedagogami. Pracował z wieloma choreografami z kraju między innymi z: Erykiem Makohonem przy spektaklu Kwadryga na TRZECH, z Anną Piotrowską przy spektaklu dyplomowym Transdyptyk (obecnie pracują nad nowym spektaklem democratic body), z Kamilem Wawrzutą tworząc spektakl Profanum. Współpracuje również z artystami z zagranicy między innymi z Jozefem Fručkiem przy projekcie Dog Man czy z Rebeccą Lazier, w której spektaklu There might be others tańczył na otwarcie tegorocznego festiwalu Malta.

No comments:

Post a Comment