Saturday, 13 February 2016

Irad Mazliah, Sławek Pezda, Michał Dymny i Małgorzata Haduch - Duety o zmierzchu 15 luty BAL na Zabłociu godz. 19:30

W poniedziałek zapraszamy na 5. spotkanie z improwizacją w Balu na Zabłociu oraz rozmowę z twórcami projektu Regarding The Artist!

"Duety o zmierzchu", performensy improwizowane z udziałem świetnych muzyków i tancerzy, to obecnie jedyny cykl w Krakowie poświęcony tej formie sztuki.  Zobaczymy dwa duety : MIchała Dymnego (gitara) z Małgorzatą Haduch (taniec) oraz Sławka Pezdę (saksofon) z Iradem Mazliahem (taniec). 

Irad, urodzony w Kanadzie, z pochodzenia jest Izraelczykiem mieszkającym w Polsce. Po długim czasie prób i oczekiwania, nareszcie dotrze do Balu w poniedziałek, by podzielić się swoją wizją tańca i pasji, jakiej poświęcił karierę zawodową. Irad jest jedną z najciekawszych postaci świata tańca, która zdecydowała się na rozwijanie swojego życia zawodwego w Polsce. Sławek Pezda, krakowski saksofonista, wystąpi w cyklu Duetów o Zmierzchu po raz pierwszy. Jest nieobliczalny, tak, jak Irad, dlatego ten duet będzie chyba wybuchowy!!

Michal Dymny, należący do grona znakomitych polskich muzyków i kompozytorów, w improwizowanych performensach, spotkał się z Gosią Haduch już wielokrotnie. Ich duet miał do tej pory specyficzny charakter - dwie silne osobowości kreują na scenie dwa światy, które przenikają się w nieoczywisty sposób. Dynamiczna i przejmująca gra Michała napędza machinę ruchu, taniec rzeźbiący przestrzeń w kaskadzie otulających dźwięków. 


Poniedziałkowy wieczór zakończy rozmowa z Anią i Wiktorią, które stworzyły projekt Regarding The Artist. W narzuconej sobie dwutygodniowej dyscyplinie, autorki przedstawiają, w formie eseju i w połączeniu z fotograficznym zapisem, Świat Artysty. Do tej pory ukazało się 8 eseji, w przygotowaniu jeszcze 92! O motywach projektu oraz kulisach powstawania zrealizowanych już historii opowiedzą w rozmowie z publicznością.

No comments:

Post a Comment