Thursday, 18 February 2016

Patryk Zakrocki / Aneta Jankowska / Paweł Grala / Adam Nyk 29 luty Kraków

Duety o zmierzchu
Kraków
29 luty
godz 19:30
wstęp 10 zl
ul, ślusarska 9
Patryk Zakrocki / Aneta Jankowska / Paweł Grala / Adam Nyk
 
W Krakowie nadal "balujemy"! 29 lutego w Balu na Zabłociu, po raz  szósty w "Duetach o zmierzchu" spotkają się tancerze i muzycy - improwizatorzy. 
Patryka Zakrockiego w Balu, mieliśmy okazję oglądać podczas występu z Cracow Improvisers Orchestra - dyrygował 11 osobową orkiestrą i właśnie ten wieczór zaoowocowal kolejnymi zaproszeniami do "Duetów o zmierzchu".  Patryk Zakrocki, zagra z tancerką Anetą Jankowską, niezależną artystką, z którą  poszukują oryginalnego języka scenicznego łączącego nurt improwizacji taneczno-muzycznych.
Drugim duetem będzie Adam Nyk i Paweł Grala, czyli etiuda na głos i ciało. Dwóch trochę zwariownych improwizatorów spotyka się poraz pierwszy i z wielką ciekawością będą spontanicznie komponować w stylu free jazzowym. Dodatkową niespodzianką wieczoru będzie pokaz krótkigo filmu w reżyserii Clarice Lima "Day Project"
Cykl "Duetów o zmierzchu" kuratoruje Małgorzata Haduch. Jest to obecnie jedyny program w Krakowie regularnych prezentacji nurtu improwizacji, łączących muzyków i tancerzy. W ten sposób artystka kontynuje działalność platformy Free The Dance, a poniedziałkowe spotkania w Balu zawsze przynoszą zaskakujące rezultaty, uruchamiając refleksję i dyskusję o sztuce, wychodząc daleko poza dziedzinę tańca czy muzyki.

No comments:

Post a Comment